Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu a analytické účely využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.

We speak ENGLISH

EnglishFrenchGermanItalianPolishRussianSpanish

NOVINKY

arr3PRÁZDNINOVÝ PROVOZ   V termínu 9.-17.7. bude provoz Eshopu omezen. Zásilky budou expedovány následně po tomto... arr3100% přírodní HEDVÁBÍ - ATEST20.6.22 - Naše hedvábí získalo ATEST z TZÚ Brno - více najdete v sekci Hedvábí.... arr3NOHY K TIFFANY LAMPÁM - DOSKLADNĚNY23.11.21 - Nové nohy k Tiffany lampám z hliníku - najdete v sekci "TIFFANY - VÝROBA LAMP"... arr3PARNÍ BARVY HDupont22.5.17 - Naskladněn nový typ profesionálních parních barev na hedvábí HDupont.... arr3KURZY - Akreditace MŠMT1.12.16 - Všechny naše kurzy právě získaly AKREDITACI MŠMT. Nabídku budeme postupně rozšiřovat.. Na... arr3POŠTOVNÉ ZDARMA14.11.16 - Nově nabízíme POŠTOVNÉ ZDARMA pro ČR zásilky nad 4 000,-Kč (vč. DPH) do 25kg. Poštovné... arr3Máme svůj YOUTUBE kanál8.11.16 - Zatím starší videa a postupně i nové návody najdete na našem novém YOUTUBE kanále.... arr3Dovážíme hedvábí - máme NOVÉ NIŽŠÍ CENY !!20.4.16. Kompletní hedvábný sortiment přímo od výrobce postupně naskladníme i dle Vašich požadavků.... arr3Měděný pocínovaný drát - LEVNĚJŠÍ !15.4.16 - Nově v návinech 10m a levněji...... arr3Připravujeme nové stránky s E-shopem16.6.15 - Oficiálně vše spustíme k 30.8.... :-)...

ZBOŽÍ V AKCI

Cena 550,00 Kč (21,45 EUR)
Cena 69,00 Kč (2,69 EUR)

O NÁS » NAŠE KNIHY

Své knihy píši s chutí a těší mne představa, že nimi třeba někomu ulehčím možné složitější začátky, nebo ho dokonce technikou nadchnu a poprvé ji vyzkouší. VÍCE INFO O KNIHÁCH

 


 

Z VAŠICH REAKCÍ:

01.02. 2008, recenze

Malba na hedvábí Markéty Lukáčové je velmi obsažnou knihou na toto téma. Autorka ve svém osobním úvodu píše, že knihu vytvářela jako dar Bohu za své uzdravení a že to dělala s velkou chutí. Myslím, že tato silná motivace je na knize vidět a každému, kdo má chuť s hedvábím pracovat ji doporučuji.

Lukáčová se snažila vytvořit učebnici, kde naleznete vše, co k malbě na hedvábí budete potřebovat. Přehledy pomůcek a materiálu, popisy ideálního pracovního prostředí do nejmenších detailů, podrobné popisy velkého množství technik s postupovými fotografiemi a spoustu inspirace.

Autorka dává možná přílišný důraz na dokonalé vybavení, myslím, že lze pracovat s mnohem menším množstvím pomůcek stejně úspěšně. Na druhou stranu, pokud se rozhodnete využít různé vymoženosti z výtvarných potřeb, pak vám Lukáčová vysvětlí, jak s nimi pracovat. Ukáže čtenáři jak vypadá stejný vzor vytvořený různými způsoby a upozorní na nejčastější chyby.

Škoda, že nakladatelství knihu nevydalo ve větším formátu, neboť takto jsou fotografie zbytečně malé a velké množství textu i obrázků je natěsnáno do 120 stran formátu A5 přesto, že by to vydalo na velkou encyklopedii.

Myslím, že kniha Lukáčové nemá prozatím na českém trhu co do množství informací o malbě na hedvábí konkurenci. Alena Isabella Grimmichová

30.10. 2007, reakce na knihu

... Ve Vaší knížce stále listuji „ klobouk před Vámi dolů“, musela jste s tím mít hodně práce, ale nám jste ty začátky usnadnila.  Už se těším na neděli, snad se dílo podaří. Květa M.

5.1. 2007, reakce na knihu

Dobrý den, paní Lukáčová!

Ráda bych Vám moc poděkovala za skutečně velmi zdařilou knížku!!!! Nepochybně nejlepší publikace o malování na hedvábí v češtině! Malování na hedvábí se věnuji asi 4 roky, ze začátku mi chyběly informace, které jsem, asi jako každý, hledala, kde se dalo, na internetu, v anglických knížkách. Vaši knížku jsem si sice koupila hned, jak vyšla, ale k jejímu přečtení ("od začátku do konce") jsem se dostala až před měsícem, kdy jsem letěla x-hodin do Kapského města a zpátky. Knížka se Vám moc povedla! Byla jsem nadšená! Obdivuji nesmírnou pozornost, kterou jste věnovala jednotlivým kapitolám. Je znát, že je napsaná s láskou! T.Havrdová (Hedvábník)

19.10. 2006, reakce na knihu

Musím Vám říci, že Vaše kniha o hedvábí je ta nejlepší jakou jsem kdy z tohoto oboru četla. Ani jsem ji neuložila k ostatním do knihovny, protože ji používám téměř neustále...  Hana B. (Brno)

7.6. 2006, reakce na knihu

Milá paní Markéto, dostala se mi do ruky Vaše kniha Malba na hedvábí. Byla jsem překvapená, jak je celistvá a má hlavu a patu. Zabývám se touto technikou již 19 let a mám doma mnoho publikací /našich i zahraničních/, ale ta Vaše je bezkonkurenčně nejlepší. Začínala jsem ještě před revolucí a tenkrát u nás nebylo nic k sehnání. Známí mi vozili barvy a hedvábí z Německa z různých hobbycenter. Zkušenosti nebyly žádné a vše probíhalo na bázi zkoušek a experimentů. Musím říct, že cesta bez vědomostí byla zdlouhavá. Ale zase to má své klady. Jelikož mi nikdo neporadil, pokusy mne a moji kamarádku, se kterou mám ateliér, zanesly tam, kam by nás žádná příručka neposlala. Největší vzrůšo bylo s voskem, neboť jak sama víte, je to nezkrotný živel a v nestřeženém okamžiku vás zákeřně zradí a pak musíte z jeho rozmarů vycházet, protože každého kousku hedvábí je škoda. E. Vontorová

15.5. 2006, reakce na knihu

... Jinak bych Vám chtěla vyjádřit velký obdiv. Knížku jsem přečetla za neděli celou a mezi brilantně zpracovanými postupy jsem si čí dál tím víc uvědomovala s jakou pokorou k řemeslu, a tvoření vůbec, jste tuto knihu napsala. Je v ní spousta drobných rad, které začátečníkům dodají potřebnou odvahu pustit se do díla, osvobodí je od strachu z velké bílé plochy a povzbudí jejich fantazii. Jsem ráda, že jsme se potkaly a doufám , že toto sobotní setkání není poslední...  Lucka - sdružení Magráta (Český Brod)

05/ 2006, web Bobřík Edík, recenze knihy

30.4. 2006, reakce na knihu

Milá Majko, koupila jsem si vaši knihu  a musím říct, že jsem nadšená. V malování na hedvábí  nejsem začátečník, přesto  jsem v ní našla mnoho inspirace a podnětů. Malování se věnuji přibližně od roku 98. (mimochodem, mám také syna Vojtěcha narozeného v r. 96 a dceru Anežku narozenou v r. 2002 ). malovat jsem začala nejdříve zažehlovacími barvami, později jsem přešla na barvy fixované párou; pořídila si napařovací válec a živnostenský list. Vaše webové stránky i vaše činnost mne velmi inspirovaly a povzbudily. Zvažuji také účast na Vašem třídenním kurzu v srpnu ale ještě nevím, jestli budu moci v tomto termínu odjet na tři dny. Přeji Vám pevné zdraví, hodně pohody a sluníčkových dní. S pozdravemHana F. (Brno)

04/ 2006, časopis DĚTI A MY (nakl. Portál), recenze knihy

21.3. 2006, reakce na knihu

Vážená paní Lukáčová, koupila jsem si Vaši knihu "Malování na hedvábí" a jsem z ní doslova nadšená. Chci Vám poděkovat a zároveň vyjádřit uznání. Kniha je nejen krásná, ale také velmi podnětná a inspirativní. Navíc je inteligentně a "chytře" napsaná. Dá se podle ní skutečně tvořit, což se v dnešní knižní nadprodukci často nestává. Sama jsem už něco zkusila. Lákají mne další projekty, proto u Vás objednávám....  Lena (Olomouc)

8.2. 2006, reakce na knihu

Zdravím Vás paní Markéto, chtěla bych Vám moc poděkovat za Vaši nádhernou knihu Malba na hedvábí. Přečetla jsem ji jedním dechem a je opravdu super. Takováhle kniha na našem trhu opravdu velmi chyběla. Já se sama zabývám malováním na hedvábí už asi 4 roky, je to krásná a obohacující činnost v dnešní uspěchané době.....Děkuji za vše a jsem s pozdravem hlavně hodně pevného zdraví Vás i celé Vaší rodiny. Dana (Zlín)

6.2. 2006, reakce na knihu

Dobry den Majko, dneska jsem si koupila Vasi knizku. Je uzasna. Ani to snad nedokazu popsat slovy. Doufam, ze mi ji podepisete, az se uvidime :-)  A nejradsi bych si ted vzala dovolenou a malovala a malovala...   Martina (Praha)

23.1.2006, reakce na knihu

Milá Majko, moc Vás zdravím a chci poblahopřát a pochválit Vaši knížku. Konečně mi dorazila z nakladatelství a opravdu moc se mi líbí. Jsem začátečník - samouk a v některých technikách mi Vaše knížka pomohla. Nemluvě o spoustě nápadů. Je to nejlepší počin v této oblasti na který jsem zatím narazila (a to si myslím, že jsem docela "šťoura", co se týče rozsahu informací k věci, která mne zajímá). Říkala jsem si vždycky, že jednou až nasbírám dost zkušeností něco takového jako Vy napíši, ale myslím, že lépe než jste to udělala bych to nezvládla a moc Vám fandím. Přeji Vám i Vašim nejbližším pevné zdraví a lásku a děkuji   Marie (Písek)