Novinky
08.09.2022
Poštovné do SR - LEVNĚJŠÍ
Pro SR zákazníky PPL Výdejní místa za 5,-EUR nebo ZDARMA u zásilek nad 165,-EUR. číst celé
21.06.2022
100% přírodní HEDVÁBÍ - ATEST
Naše hedvábí získalo ATEST z TZÚ Brno - více najdete v sekci Hedvábí. číst celé
22.05.2017
PARNÍ BARVY HDupont
Naskladněn nový typ profesionálních parních barev na hedvábí HDupont. číst celé
Zobrazit všechny novinky

 

We speak ENGLISH

EnglishFrenchGermanItalianPolishRussianSpanish
  1. Úvod
  2. O NÁS
  3. MARKÉTA LUKÁČOVÁ


... aneb kdo za tím vším je ...

Po delším pobytu v Anglii a šestiletém působení ve vzdělávací nadaci G.Sorose (OSF) na pozici "Program coordinator" jsem v roce 2001 založila soukromé STUDIO TVOŘIVOSTI SVĚTLUŠKA. Jsem lektorkou, autorkou 5 knih s výtvarnou tématikou, spolupracuji s řadou kreativních časopisů. Od roku 2010 provozuji kamennou prodejnu a E-shop s výtvarnými potřebami. V roce 2012 se má firma stala výhradním zastoupením belgické firmy Powertex, zároveň pro tuto firmu působím pro ČR a SR na pozici TTT (Train the Trainer). A i nadále se snažím být dobrou vnučkou, dcerou, manželkou, maminkou, babičkou a člověkem...

Všechny mé činnosti chápu jako poslání a baví mne. Jinak bych je dělat nemohla. Mám radost, když mohu někomu dalšímu předat své letité zkušenosti, dát mu možnost naplno relaxovat a pomoci mu například nastartovat jeho nový koníček. Velmi ocením jakoukoliv zpětnou vazbu týkající se mnou nabízených služeb, kvality zboží či dopravy.

Markéta Lukáčová

 

Zde je krátký "MEDAILONEK", který o mne a mém manželovi natočila v roce 2007 Česká televize.

 

A ještě přidám Úvod k mé první knize - Malba na hedvábí, Computer Press 2006

Dovolte mi tento pro odbornou knihu asi neobvykle osobní úvod. Poslední dobou se mi zdá, že dostávám daleko více, než si zasloužím. Když se nám narodila v roce 1997 Anežka, daroval mi manžel Luky výtvarnou sadu pro malbu na hedvábí. Této technice jsem beznadějně propadla od prvního okamžiku, kdy jsem si vyzkoušela, jak se do sebe barvy na napnutém Pongé s lehkostí zapouštějí, aby vytvořily další barevné odstíny. Stejně tak mne fascinovalo hedvábí jako nádherný materiál ve všech svých podobách.

S příchodem našeho dalšího vytouženého miminka Vojty v roce 2002 jsem opět obdržela (v duchu moderních hesel – „Kupte jeden, obdržíte druhý zdarma“ nebo „Dva v jednom“) velký nečekaný bonus. A ne jeden, ale hned dva! Během posledního předvánočního týdnu toho roku mi po dlouhých 5 měsících mých stále se zhoršujících zdravotních problémů byly sděleny dvě diagnózy. Rakovina štítné žlázy a Roztroušená skleróza. Neexistuje žádný font písma, kterým bych dokázala přenést na papír a popsat tak život naší rodiny v období těch dvou let. S manželem jsme si sáhli na svá naprostá psychická a fyzická dna. Jak to jen trochu šlo (sil bylo opravdu pomálu), nepřestávala jsem v nemocnicích malovat. Když jsem v lednu 2004 vyšla po třech operacích a ozařování z Motolské nemocnice konečně s kladnými výsledky v ruce, slíbila jsem Bohu jako dík “postavit pomník”. Výsledek mého snažení držíte v ruce. Zvolila jsem formu knihy – učebnice o tom, co mne baví a naplňuje můj život. Psala jsem ji s velkou chutí. Budu skutečně ráda, když se stane pro někoho výtvarnou inspirací, pro jiného motivací k tomu, aby nevzdával svůj životní boj. A jestli zrovna nejste malíři, tak třeba tancujte, foťte nebo pečte perníky pro děti z okolí, zkrátka něco dělejte – žijte.

Chtěla bych touto cestou poděkovat všem lékařům a sestřičkám, kteří mi svou obětavou prací dali druhou šanci. Mé obrovské díky patří i všem našim příbuzným, skvělým kamarádům, ale i naprosto cizím lidem, kteří k nám postupně přicházeli a pomáhali zvládnout tuto nelehkou rodinnou etapu. Je mi jasné, že bez Vás každého bychom to nezvládli. Jste moc bezva lidé. A děkuji i Lukymu, že mne celou tu dobu držel za ruku, funěl mi na záda, když tlačil vozík, a zpíval.  Nakonec děkuji nakladatelství, že moji nabídku knihy přijalo.

 

 

 

 

Kde nás najdete

VÝTVARNÉ POTŘEBY a KURZY

Martinelliho 271/3

190 16, Praha 9 - Koloděje, ČR

Kontakty
Markéta Lukáčová
Markéta Lukáčová
(Po-Pá 9-16)
© Markéta Lukáčová, 2001-2023