Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu a analytické účely využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.

We speak ENGLISH

EnglishFrenchGermanItalianPolishRussianSpanish

NOVINKY

arr3PRÁZDNINOVÝ PROVOZ   20.5.22 - V termínech 7.-19.6. a 9.-17.7. bude provoz Eshopu omezen. Zásilky budou expedovány... arr3NOHY K TIFFANY LAMPÁM - DOSKLADNĚNY23.11.21 - Nové nohy k Tiffany lampám z hliníku - najdete v sekci "TIFFANY - VÝROBA LAMP"... arr3PARNÍ BARVY HDupont22.5.17 - Naskladněn nový typ profesionálních parních barev na hedvábí HDupont.... arr3KURZY - Akreditace MŠMT1.12.16 - Všechny naše kurzy právě získaly AKREDITACI MŠMT. Nabídku budeme postupně rozšiřovat.. Na... arr3POŠTOVNÉ ZDARMA14.11.16 - Nově nabízíme POŠTOVNÉ ZDARMA pro ČR zásilky nad 4 000,-Kč (vč. DPH) do 25kg. Poštovné... arr3Máme svůj YOUTUBE kanál8.11.16 - Zatím starší videa a postupně i nové návody najdete na našem novém YOUTUBE kanále.... arr3Dovážíme hedvábí - máme NOVÉ NIŽŠÍ CENY !!20.4.16. Kompletní hedvábný sortiment přímo od výrobce postupně naskladníme i dle Vašich požadavků.... arr3Měděný pocínovaný drát - LEVNĚJŠÍ !15.4.16 - Nově v návinech 10m a levněji...... arr3Připravujeme nové stránky s E-shopem16.6.15 - Oficiálně vše spustíme k 30.8.... :-)...

ZBOŽÍ V AKCI

Cena 550,00 Kč (21,45 EUR)
Cena 69,00 Kč (2,69 EUR)

O NÁS » MARKÉTA LUKÁČOVÁ


... aneb kdo za tím vším je ...

Po delším pobytu v Anglii a šestiletém působení ve vzdělávací nadaci G.Sorose (OSF) na pozici "Program coordinator" jsem v roce 2001 založila soukromé STUDIO TVOŘIVOSTI SVĚTLUŠKA. Jsem lektorkou, autorkou 5 knih s výtvarnou tématikou, spolupracuji s řadou kreativních časopisů. Od roku 2010 provozuji kamennou prodejnu a E-shop s výtvarnými potřebami. V roce 2012 se má firma stala výhradním zastoupením belgické firmy Powertex, zároveň pro tuto firmu působím pro ČR a SR na pozici TTT (Train the Trainer). A i nadále se snažím být dobrou vnučkou, dcerou, manželkou, maminkou a člověkem...

Všechny mé činnosti chápu jako poslání a baví mne. Jinak bych je dělat nemohla. Mám radost, když mohu někomu dalšímu předat své letité zkušenosti, dát mu možnost naplno relaxovat a pomoci mu například nastartovat jeho nový koníček. Velmi ocením jakoukoliv zpětnou vazbu týkající se mnou nabízených služeb, kvality zboží či dopravy.

Markéta Lukáčová

 

Zde je krátký "MEDAILONEK", který o mne a mém manželovi natočila v roce 2007 Česká televize.

 

A ještě přidám Úvod k mé první knize - Malba na hedvábí, Computer Press 2006

Dovolte mi tento pro odbornou knihu asi neobvykle osobní úvod. Poslední dobou se mi zdá, že dostávám daleko více, než si zasloužím. Když se nám narodila v roce 1997 Anežka, daroval mi manžel Luky výtvarnou sadu pro malbu na hedvábí. Této technice jsem beznadějně propadla od prvního okamžiku, kdy jsem si vyzkoušela, jak se do sebe barvy na napnutém Pongé s lehkostí zapouštějí, aby vytvořily další barevné odstíny. Stejně tak mne fascinovalo hedvábí jako nádherný materiál ve všech svých podobách.

S příchodem našeho dalšího vytouženého miminka Vojty v roce 2002 jsem opět obdržela (v duchu moderních hesel – „Kupte jeden, obdržíte druhý zdarma“ nebo „Dva v jednom“) velký nečekaný bonus. A ne jeden, ale hned dva! Během posledního předvánočního týdnu toho roku mi po dlouhých 5 měsících mých stále se zhoršujících zdravotních problémů byly sděleny dvě diagnózy. Rakovina štítné žlázy a Roztroušená skleróza. Neexistuje žádný font písma, kterým bych dokázala přenést na papír a popsat tak život naší rodiny v období těch dvou let. S manželem jsme si sáhli na svá naprostá psychická a fyzická dna. Jak to jen trochu šlo (sil bylo opravdu pomálu), nepřestávala jsem v nemocnicích malovat. Když jsem v lednu 2004 vyšla po třech operacích a ozařování z Motolské nemocnice konečně s kladnými výsledky v ruce, slíbila jsem Bohu jako dík “postavit pomník”. Výsledek mého snažení držíte v ruce. Zvolila jsem formu knihy – učebnice o tom, co mne baví a naplňuje můj život. Psala jsem ji s velkou chutí. Budu skutečně ráda, když se stane pro někoho výtvarnou inspirací, pro jiného motivací k tomu, aby nevzdával svůj životní boj. A jestli zrovna nejste malíři, tak třeba tancujte, foťte nebo pečte perníky pro děti z okolí, zkrátka něco dělejte – žijte.

Chtěla bych touto cestou poděkovat všem lékařům a sestřičkám, kteří mi svou obětavou prací dali druhou šanci. Mé obrovské díky patří i všem našim příbuzným, skvělým kamarádům, ale i naprosto cizím lidem, kteří k nám postupně přicházeli a pomáhali zvládnout tuto nelehkou rodinnou etapu. Je mi jasné, že bez Vás každého bychom to nezvládli. Jste moc bezva lidé. A děkuji i Lukymu, že mne celou tu dobu držel za ruku, funěl mi na záda, když tlačil vozík, a zpíval.  Nakonec děkuji nakladatelství, že moji nabídku knihy přijalo.