Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu a analytické účely využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.

We speak ENGLISH

EnglishFrenchGermanItalianPolishRussianSpanish

Úvod » KNIHY, DVD, NÁVODY » Kniha ENKAUSTIKA - malba voskem, M. Lukáčová


        

Kniha ENKAUSTIKA - malba voskem, M. Lukáčová

 

Skladem: 1 000,00 ks
Číslo produktu: 000111
Nelze uplatnit slevový kupón
Cena bez DPH: 245,45 Kč (9,57 EUR)
Cena s DPH (10 %):
270,00 Kč (10,53 EUR)

Kniha ENKAUSTIKA představuje výtvarné a kreativní využití barevných vosků, tedy techniku s tisíciletou tradicí. Její evropské (moderní) pojetí doznává v posledních několika letech velké obliby zejména díky novým pomůckám, které se objevily na trhu - enkaustická žehlička, enkaustické pero a jeho nástavce, sklokeramická deska - plotna Hot Plate, horkovzdušná pistole a další. Je oblíbená pro svou jednoduchost, zájemce nemusí mít předchozí výtvarné zkušenosti. Dá se využít pro malování abstraktních i realistických obrazů a přáníček i pro zdobení prostorových objektů (kraslic, krabiček, lampy, ozdob). Kniha je určena zájemcům o zajímavé výtvarné techniky, využijí ji i lektoři výtvarných kurzů a učitelé výtvarné výchovy. Součástí knihy je i galerie 14 děl světových autorů, kteří enkaustiku využívají ve své tvorbě.

Portál, vydána 2010, 120 str., brožovaná

RECENZE

Nová kniha Markéty Lukáčové se věnuje technice enkaustiky, výtvarnému využití horkých barevných vosků. Enkaustika je technika s tisíciletou tradicí. Její evropské (moderní) pojetí doznává v posledních několika letech velké obliby zejména díky novým pomůckám, které se objevily na trhu. Technika je oblíbená pro svou jednoduchost, zájemce nemusí mít předchozí výtvarné zkušenosti. Dá se využít pro malování obrázků a přáníček i pro zdobení prostorových objektů (kraslic, krabiček, ozdob...).

Lukáčová opět vytvořila knihu, která se velmi dobře čte. V poměrně rozsáhlém úvodu se autorka pečlivě věnuje seznámení s technikou, materiály, nástroji a dalšími pomůckami. Radí, jak si zařídit pracovní místo, upozorňuje na všechna bezpečnostní úskalí a nezapomene ani na údržbu a úklid. V další části knihy se věnuje samotným projektům. Provede nás krok za krokem celkem jedenácti projekty, kde plně předvede svou hravost, nápaditost a zároveň čtenáře provede všemi možnostmi využití enkaustiky.Tak, jak jsme již u Lukáčové zvyklí, i tentokrát v projektech využívá všechny dostupné pomůcky a zapojí do tvorby i současnou techniku (tentokrát fotoaparát, scanner, barevnou tiskárnu...). Díky tomu soupisy materiálu u některých projektů mohou čtenáře zděsit. Nenechte se tím odradit. Mnohé lze vynechat nebo nahradit, důležité je, nechat se inspirovat a vyzkoušet něco nového. V tom, jak přesvědčit čtenáře, aby se naučil něco, co ještě nezná, je Lukáčová velmi schopná.

V závěru knihy přidala autorka pro inspiraci ukázky prací dalších výtvarníků. Kniha je určena zájemcům o zajímavé výtvarné techniky, využijí ji i lektoři výtvarných kurzů a učitelé výtvarné výchovy.Po dočtení knihy jsem se opět musela zamyslet nad tím, co všem knihám z Portálu, které znám, dodává ten klid a pohodu, díky kterým je nerada odkládám a často se k nim vracím. Výběr témat, autorů, redakční a grafické zpracování nebo celková atmosféra nakladatelství? Nevím, ale na každou novou se těším.

Alena Isabella Grimmichová